- 27.12.2019 - Tuonela Magazine (recenzija albuma) [ prikaži ]27.12.2019 - Tuonela Magazine (recenzija albuma) [ ukloni ]
Mortal Kombat – DecenijaNo, you didn’t accidentally switch over to the gaming webzine, MORTAL KOMBAT is a band as well! They are a Serbian quintet from Beograd and play a pretty classic, catchy heavy metal with a fair amount of punk influences. This may not be an album that will get international recognition, nor one of extreme musical quality, but it is incredibly fun. Especially if you can speak Serbian and understand the lyrics, which are often satirical and mocking of pretty much anything that the band members seem to be slightly annoyed by. “Decenija” (decade) talks about music, feminism, fake news, modern men, the upbringing in the streets and, most importantly, wishing death to everyone and everything in “Smrt“.
Songs to hear: “Mortal Kombat”, “Balkan Info”, “Smrt”, “Ulica”
– Didrik M., Tuonela Magazine, 27.12.2019.
- 21.03.2019 - PERUN.HR (recenzija albuma) [ prikaži ]21.03.2019 - PERUN.HR (recenzija albuma) [ ukloni ]
MORTAL KOMBAT – Decenija: 9.5/10“Decenija” je tu i s njom nova runda razbijačkih, energičnih himni alternativaca i buntovnika. Prljavi zvuk, očajni metal i još gori tekstovi još jednom se šire ovim prostorima, a mi ćemo ih prigrliti kao da su naši domaći.
Deset godina je na ovim prostorima puno. U to vrijeme promijenilo se mnogo stvari. Bendovi su dolazili i odlazili, klubovi otvarali i zatvarali, trendovi se mijenjali, a Zagreb dobio 10ak novih fontana i Extra FM. Jedino što je čini se ostalo isto jesu lažljivi političari i nezaustavljivi Mortal Kombat. Bend od 2009. godine pjeva o relevantnim temama i dostavlja uvijek zabavan spoj metala i punka. O provokativnim, satiričnim i true metal tekstovima ne treba puno pisati. Mislim postoji li uopće metalac iz regiona koji se barem jednom u životu nije derao „Mati moja, post’o sam metalac!“ ili „Teški metal! Ili nikakav metal“. Mortal Kombat je neizbježna sastavnica svih mladih alternativnih grupica koje na klupicama ispijaju pivu i predstavljaju novu generaciju prljavih buntovnika.
Album „Decenija“ četvrti je po redu i dolazi nam tri godine nakon odlične „Bespekorne Pobede“. Svega dvije pjesme poznate su nam već od prije putem video spotova, a novi album ih broji čak dvanaest. Dakle očekuje nas eksplozivnih i jakih 45 minuta s tekstovima na koje bi valjalo obratiti pozornost. Četvrta runda doživjela je dosad najviše primjetan okret prema heavy metalu i odmak od punk/hardcore korijena. Gitare imaju onaj pravi teškometalni zvuk od kojega nema spasa dok Kriki nikada nije bio u boljoj vokalnoj formi. Naravno, ima tu i par pjesmuljaka gdje nas kombati časte pravim punkerskim ritmovima i tekstovima.
„Mortal Kombat“ je pravi energični festivalski opener i himna o samome bendu . U tri minute sumira sve što grupa Mortal Kombat jest i pravi je koncertni hit koji ostaje u glavi odmah nakon prvog slušanja. „Rafal psovki kroz razglas da se čuje / Organizator plače,ne može da veruje / U publici je nered, gore baklje, seva tuča“. Tipičan je opis kombatovskih svirki gdje su takve scene normalna pojava. Ništa manje ne očekujem i u Močvari ovoga petka. Nakon eksplozivnog uvoda nastavljamo dalje uz „Balkan Info“ i riffom masnijim od bureka u vašoj lokalnoj, polulegalnoj pekari. Brzi bubnjevi, gitare i pjevni refren još jednom tvore koncertnu hitčinu, a uz sve to pjesma govori o aktualnoj temi medija i gluposti koje nam svakodnevno guraju niz grlo. Mortal Kombat je poznat po tome da na svojim albumima imaju miks poluozbiljnih i satiričnih stvari stvorenih za dernek i onih koje postavljaju i adresiraju brojna relevantna pitanja. „Decenija“ pruža odličan omjer tih dviju skupina. S jedne strane imamo „Papučara“, stvar koja uz neuzaustavljiv ritam sarkastično i opako kritizira muški rod i sve u šta se pretvorio, dok je na drugoj „Od Junaka Do Prosjaka“ i tužna istina o vrijednim ljudima, ratnim veteranima i njihovim sudbinama. Upravo iz tog razloga Mortal Kombat je danas jedan od važnijih bendova na ovim prostorima. Uz sve moguće sprdnje i žestoke ritmove, uvijek nađu mjesta u svoj zvuk ubaciti jake i kritične poruke koje jednako vrijede u Srbiji i Hrvatskoj.
Nastavljamo dalje i postaje sve jasnije kako je novi album pun himni posvećenih ključnim životnim sastavnicama svakog alternativca i buntovnika. „Rokenrol“ je primjer upravo jedne takve pjesme čiji ćemo refren pjevati i slušati cijelo iduće desetljeće pa i duže. Nezaustavljiva dupla bas pedala pred sami kraj pjesme i prljave gitare šire nabrijanu energiju na sve strane, a u sličnom tonu tu je i „Ulica“ posvećena svim punkerima i odmetnicima. Stvar koja zaudara na onaj pravi, prljavi, ulični pank poziva nas na bunt i akciju jer „Živi dok si mlad! Tvoje vreme je sad, zove te grad u napad!“. Zborni refren u pravom navijačkom stilu podsjeća na zagrebačku grupu Šank!? i s time nemam nikakvih problema, dapače takvih pjesama nikad nije previše.
I onda lupanje sve u šesnaest, smrt na svakom koraku, šutka u klubu dok se pakao širi. „Smrt“ je tu da čistom i kaotičnom energijom širi strah i trepet preko cijelog Balkana. Najbrža stvar albuma koja se ugurala među par sporijih, ozbiljnijih pjesama čisto je adrenalinsko pakovanje kojega se nebi posramio ni Narednik Lobanja i njegov vod smrti. Rafalna paljba bubnjeva, kaos i pakao? Može, dobili ste me.
Već četvrti put kombati nas oduševljavaju svojim pristupom, eksplozivnim pjesmama i odličnim tekstovima. Brzi, energični koncertni hitovi stvoreni za pravljenje nereda glavna su okosnica „Decenije“, a među njima našle su se sporije, ozbiljnije stvari sa snažnim porukama. Mortal Kombat je postao bend koji svakim albumom imaju dosta toga za reći i iskritizirati, ali za nas prljave metalce najbitnije je da smo dobili novu dozu nabrijanog i jebeno dobrog ‘domaćeg’ metala. Vjerujem kako nije potrebno dalje trošiti riječi već zapaliti u petak 22.3. za Močvaru gdje ćemo se zajedno derati : „Samo pank i hevi metal, samo ROKENROL!“
– Maroje Ćuk, Perun.hr, 21.03.2019.
- 17.03.2019 - PRIS (recenzija albuma) [ prikaži ]17.03.2019 - PRIS (recenzija albuma) [ ukloni ]
Mortal Kombat – Decenija (2019)Prvih deset godina postojanja i rada za većinu domaćih bendova nastalih u 21. veku, ako se uopšte taj jubilej i dogodi, predstavlja tek neku inercionu fazu tokom koje se većina bendova stopi u neki opšti, vladajući šablon. Praktično jedini bend sa kojim to nije slučaj jeste upravo Mortal Kombat. Ekspanzija koja se dogodila tokom prethodne decenije kada je ovaj bend u pitanju definitivno je autentična, a na bini i van iste kreirali su jedan, za naše podneblje, nov pristup. Tih deset godina donelo je u dobroj meri plansko delovanje, kojim su ispisali velike uspehe, a u sklopu obeležavanja istih publikovan je četvrti studijski album pod nazivom Decenija.
Decenija donosi 12 numera, od kojih su samo dve ranije objavljene kao singlovi propraćeni spotovima. U odnosu na prethodni album, kada je od 14 objavljenih pesama već šest bilo dobro poznato publici, ova činjenica je veoma pozitivna. Saradnja sa studijom Blaze i producentom Milošem Mihajlovićem je nastavljena i na ovom izdanju, a izdavač albuma je Hardwired.
Album otvara numera Mortal Kombat koja će savršeno leći za energično otvaranje svakog festivalskog nastupa. Nije prvi put da bend kreira namenske numere, ali je ovo pesma koja će, kao i Smrtonosna šorka, služiti na mnogim nastupima. Kako kada je tekst u pitanju, tako i muzički, pesma poseduje sve odlike hita koji na prvo slušanje ostaje u glavi. Veoma mi se dopada deo u kom se u samo nekoliko stihova objašnjava funkcionisanje festivalske sezone i kako to biva kada se u manje od tri meseca izvrti lova koja je u ostatku koncertne sezone nezamisliva za većinu domaćih izvođača. Sledi pesma Balkan Info, te je već u prve dve numere nagovešteno da se album zasniva na kombinaciji hitičnih pesama i aktuelnih, do sada neobrađenih tema. Balkan Info je upravo nešto najaktuelnije kada su mediji u pitanju. Doneli su osveženje, a brzo je pristigla i reakcija šireg auditorijuma, te ne čudi što je u tom sledu događaja došla i ova numera. Dopada mi se koncept, u tekstu su navedene neke apsurdne teme koje određeni gosti potenciraju, a sa druge strane istaknute su i one objektivno važne. U globalu mi se ne sviđa to povezivanje ovog medija isključivo sa Tešom Tešanovićem, jer defakto postoje periodi kada je on u drugom planu u odnosu na ostale voditelje. Ipak, činjenica je da su u pesmi navedene teme najviše prisutne u emisijama koje vodi Tešanović, pa je ova veza jasna. Naredna numera je jedna od dve koje su već poznate publici. U pitanju je Papučar koja je već postala koncertni hit. Brza je, efektna, a direktnost u tekstu je nešto što očigledno nedostaje u domaćem rokenrolu i što publiku privlači. Govori o aktuelnom društvenom problemu koji eskalira tokom prethodnih godina pod uticajem raznih trendova. Problem je toliko koncizno opisan da nema šta da se doda ili oduzme. Sledi pesma Feminizam koja, kao i prethodna, govori o još jednoj aktuelnosti koja doživljava svoj vrhunac. Dopada mi se što nije stavljena u neki širok kontekst, već je smeštena u odnos muškarca i žene i jasno prikazuje da ženska pripadnost tom pokretu retko šta dobro donosi u vezi i ide u ekstreme. Svaka diskusija u vezi feminizma koje sam bio svedok išla je u nekom primitivnom i prizemnom pravcu, gde ispada da se radi o želji muškaraca da žena nema pravo na obrazovanje, privatan život i slično. Svakom modernom i normalnom muškarcu bi trebalo da bude itekako bitno da pored sebe ima samostalnu, sposobnu i svestranu žensku osobu, ali feministički pokret jasno teži nekim drugim načelima koji su kroz jedan primer odlično prikazani u ovoj pesmi. Sviđa mi se ta direktna veza u tekstu između pesama Papučar i Feminizam i momenat u kom Kričković kaže ti bi da budem kao onaj iz prethodne pesme… Naredna pesma Rokenrol je definitivno još jedan budući koncertni hit koji slavi jedan način življenja. Iako ne mogu da se poistovetim sa izrečenim, što u biti nije ni presudno kada je pank manir u pitanju, mogu samo da kažem da mi je pesma nakon prvog slušanja ostala u glavi. Lirika i audio doživljaj su u visokoj meri povezani, što će se sigurno pozitivno odraziti na širenje pesme. Sledi Rijaliti koja je druga već dobro poznata pesma. Osim nagoveštaja koji stvaraju prve dve pesme na albumu, i ova dva singla koja su ranije objavljena, iz sadašnje perspektive, napravila su odličnu uvertiru za ono što nas čeka kada je u pitanju četvrti studijski album benda. Odmah mogu da kažem da je ovo moj trenutni favorit sa albuma, a i kada je u pitanju celokupna diskografija benda može zauzeti drugo mesto. Odličan tekst i neočekivane vokalne sposobnosti stvorile su sveukupno sjajan doživljaj. Narednom pesmom nastavlja se blok ozbiljnih društvenih tema. U pitanju je numera Od junaka do prosjaka koja je vokalno sjajno izvedena, a sama tema i lirika neće biti dopadljive jedino onima koji su operisani od ljubavi prema svom rodu. Izuzetno mi je drago što se ovakva pesma našla na albumu jer baca jedno novo svetlo na Mortal Kombat i prikazuje do kakvog su napretka došli kroz deset godina rada. U prvom, ritmički sporijem, delu pesme nisam baš oduševljen muzičkim aranžmanom, dok je u drugom delu jasna sinergija koja nastaje između vokala i instrumenata. Sledeća je pesma Smrt koju shvatam ironično, a ujedno je zanimljivo realizovana. Ljubomora je još jedna do sada neobrađena, a izuzetno ozbiljna društvena pojava. Lirički je realizovana na visokom nivou, a isto se ogleda i kroz muziciranje. Ta pojava definitivno mora sve češće da nailazi na kritiku društva i ni na koji način je ne treba odobravati. Mešanje u slobodu pojedinca je nešto što se sve više i više nameće, te je nastanak pesme Slobodan veoma koristan čin. Neophodno je odupirati se svakome ko je u šablonu i pokušava da druge kompromituje na bilo koji način. Pretposlednja pesma na albumu nosi naziv Ulica i takođe pretenduje da postane hit koji će publika jedva čekati na koncertima. Pevljiva i melodična donosi energičnost i horsko pevanje. Sa ovom pesmom će definitivno moći da se poistoveti veliki broj ljubitelja rokenrola. Album zatvara numera Majka koja donosi izuzetno ozbiljne misli, kao i poruku. Kao što sam već nekoliko puta naveo, zaista sam oduševljen vokalnim sposobnostima koje je Kriki pokazao na ovom albumu, a i sa liričke strane je dostigao vrhunac dosadašnjeg stvaralaštva. Takođe, samo oni operisani od ljubavi prema svom narodu i zemlji neće osetiti neke dublje emocije prilikom izvedbe ove pesme, ali to je svakako njihov problem. Ostaje samo da se kaže jedno veliko svaka čast za ovakav finiš!
Pred nama je audio dokument koji donosi praktično 12 izuzetno kvalitetnih pesama, a nikad više onih koje nose značajne poruke i koje su ozbiljno realizovane. Ovakav album je sjajan način da se proslavi deset godina rada i postojanja i pokaže do kog nivoa je bend došao. Ogromno svaka čast bih uputio Krikiju za vokalne aranžmane i tekstove, a zatim i svim ostalim ljudima koji su učestvovali u kreiranju ovog albuma i doprineli da baš ovako zvuči.
– Jovan Mihajlović, PRIS, 17.03.2019.
- 02.03.2019 - TERAPIJA (recenzija albuma) [ prikaži ]02.03.2019 - TERAPIJA (recenzija albuma) [ ukloni ]
MORTAL KOMBAT: Decenija (2019)Beogradska smrtonosna šorka dogurala je do svoje četvrte runde. Ovoga puta nije nazvana prema motivima iz istoimene igrice prevedenim na srpski, već jednostavno “Decenija” u slavu deset godina postojanja benda, iako postoji i dodatna mogućnost da decenija alduira na Mortal Kombat X.
Svaki sljedeći album Mortal Kombata je manje hardcore/oi/ punk od prethodnog, a više heavy metal. Valjda dovoljno dugo čitate Terapiju kako ne biste pomislili da poput neupućenih novinara iz raznih inačica Balkan Infoa heavy metal koristim kao sinonim za metal općenito. Siguran sam da se tebi, čitatelju nepoznati, barem jednom u životu zabezeknut pogled sunovratio kada bi u kakvom mainstream mediju spazio naslov tipa: “Uhićen gitarist američkog heavy metal benda Cannibal Corpse”.
No, vratimo se na temu. Ako je u počecima Mortal Kombat bio metal/punk bend, svojevrsno srpsko Đubrivo (iako, ako se hrvatski bend zove Đubrivo, srpski bi trebao biti Gnojivo) na novom albumu je došao do razine da ga možemo smatrati heavy metalom mjestimično obojanim konturama punk estetike. Izuzetak je pjesma “Ulica” koja je unatoč metaliziranosti primjer hita kojim bi se prosječni street punk rokenrol bend volio pohvaliti da ju je napravio. Pod krivičnom odgovornošću tvrdim da bi Tonči Huljić mogao skladati bolju oi punk pjesmu od svih domaćih (ex Yu) bendova toga žanra, ali ne i od Mortal Kombata.
No, imaju ovi Beograđani i većih hitova. Npr. album se udarnički otvara s pet većinom brzih pjesama od kojih svaka odmah ulazi u uho i zarazna je na sama sebi svojstven način. U pjesmi “Mortal Kombat” bend nastavlja dvoalbumnu tradiciju otvaranja pjesmarice himnom o samima sebi, jer svaki hevijaner koji drži do sebe mora to napraviti. Ipak, nisam fan opkoračenja u stihoklepstvu, pa kada kaže: “mi smo Mortal Kombat bend i”-pauza-“rokenrol ćemo svirati”, ljudi poput mene se na prvu zapitaju što bi to trebao značiti “bend i”, iako je svima jasno da tu rečenica ne staje unatoč pauzi od svega jedne osminke. Druga pjesma “Balkan Info” sprdalački osuđuje medijsku hiperprodukciju trivijalnih i lažnih vijesti. To mi je vjerojatno najjača stvar na albumu, jer najbolje objedinjuje žestinu i hitoidnost, a i volim tekstove koji nabrajaju primjere i imena.
“Papučar” i “Feminizam” karikiraju temu zamjene tradicijski uvriježenih muških i ženskih uloga u kućanstvu i društvu. Opjevavati “feminizirane” muškarce i “mačo” žene nije ništa novo pod glazbenim suncem, ali je ovdje upakirano u fine melodije i teški mi je punchline kada u tekstu ove druge kaže: “želiš da budem kao onaj iz prethodne pesme”. Takvu bazu još nitko nije bacio prije MK. Zajeb je jedino u tome što će na koncertima morati uvijek te pjesme svirati jednu za drugom. Dušebrižnički orijentiranim osobama moram reći da u tekstovima ovih numera nema nikakvih ružnih primisli. Pjesme ne podržavaju stajalište da feminizam propagira dominaciju žena, već kako mu upravo to (barem u ovom kurentnom valu daleko od “Ološ manifesta” Valerie Solanas) ne bi trebala biti svrha. Osim toga, obraćanje je u jednini, nigdje se u tekstovima ne tvrdi da su sve “feministički” nastrojene osobe takve kakvim je okarakterizirana njihova “junakinja”.
“Rokenrol” je himnična pjesma s vrlo tipično primitivnom zajebancijom na temu poročnog i razvratnog života, ali to je ono što se od rokenrola i traži. Nakon toga slijedi blok od dvije pjesme koje nisu ni čista zajebancija, ni kritika uz sprdanciju, nego čisti ozbiljnjak. Iako su melodije nesumljivo pjevne i zarazne, pogotovo od ove prve, “Rijaliti” i “Od junaka do prosjaka” su najslabije numere na albumu zbog dva problema. Prvi je taj što opasno koketiraju s tom pop/rock melodizacijom tipa Opća Opasnost kojom kao da žele približiti “metal” širim masama i mainstream radio stanicama. Drugi problem su tekstovi. Kad pjesma ima kritičku namjeru upakiranu u satiru, humoristične konotacije su dovoljne da progledamo kroz prste banalnosti i općenitosti kritike. Štoviše, čak je banalnost nekada i potrebna da se naglasi humor. No kada humora nema, očekuje se ozbiljniji pristup ozbiljnoj temi, jer u protivnom djeluje neozbiljno. Naravno da reality program nema veze s realnošću i nije vrijedan postojanja te da je kriminalno loše što učesnici rata, pa i oni koji to nisu bili, moraju kopati po smeću dok država štiti lopove, tj. same sebe i svoje apologete. Ali ne moraju tekstovi o tome zvučati kao da su prepisani iz površnih članaka s portala koji svaki dan štancaju naricaljke o tome kako teško živimo. Da ne spominjem kako imam alergiju na zazivanje heroja, junaka i vijorenja barjaka bez obzira iz koje države dolaze i što nam god putem njih žele poručiti. Biram vjerovati da konotacije dotičnih motiva ne sežu dalje od golih socijalnih nejednakosti dok me se iz prve ruke ne uvjeri u drugačije.
U ozbiljnom je fazonu i pjesma “Majka” koja personificiranim alegorijama pokušava opisati propadanje Srbije usporedno s ostalim zemljama bivše Juge, ali i ona boluje od patetičnih linija koje zvuče prepisano iz govora nekakve komemoracije i vidiš-ova-bi-mogla-proći-na-radiju sindroma. Moram priznati da definitivno ne bih slušao Mortal Kombat da su im sve pjesme kao te tri spomenute.
“Slobodan” je najlaganija pjesma na albumu koja govori o tome kako je netko: 1) buntovnik, 2) oslobođen od mašine, 3) nepodložan imitaciji konformista, a želi živjeti svoju istinu i san na način da bude idiot koji se ubija u cugi i skuplja šljive ispod oka. Još samo fali jebavanje kurvi i šmrkanje belog, pa bismo dobili pjesmu Brkovskog tekstualnog kalibra. Ako ništa drugo, taj netko od slobode ne traži puno, a kažu da je skromnost vrlina, pa neka mu bude.
Preostalo je spomenuti još dvije pjesme koje su spravljene u klasičnom galopirajuće brzom Mortalkombatovskom stilu. “Ljubomora” problematizira nasilnog kontrol freaka, neprijatelja svake žene (osobito one s kojom je u vezi ili braku), feminizma, a bogami i ostatka svijeta. Iskreno, ja bih takve monstrume kažnjavao gore nego ubojice, jer ubojica ti “barem” skrati muke, a s nasilnikom mukama nikad kraja. Preostaje “Smrt”, najžešća stvar na albumu koja opisuje ono što se događa kada igraš Mortal Kombat protiv cijelog svijeta, pobijediš ga fatalityjem i nakon toga sam sebi iščupaš glavu skupa s kičmom. Zajebantski nihilizam koji priziva svijet zvan “utopija u kojoj vlada mizantropija”.
Od ostalih opaski na album valja izdvojiti kako je Krikijev vokal bolji nego ikada. Sve što je mogao otpjevati prije može i sada, ali sada može i još toga više. Bend je zaista uspio napraviti album koji ima i najžešće i najlaganije pjesme istovremeno. Unatoč najvećem zaokretu prema heavy metalu do sada Mortal Kombat i dalje ostaje metal bend kojeg slušaju i pankeri. No, konačna ocjena će ipak biti sedmica. Htio sam napisati “visoka sedmica”, ali sam se potom domislio kako bi to moglo implicirati da postoji i niska sedmica, što bi bila notorna glupost. Kad smo iz testa matematike zaradili +1 (visoku jedinicu), to je i dalje bila jedinica, a niska dvojka (-2) bi i dalje vrijedila kao dvojka (čitaj: ocjena koju ne treba ispravljati). Da nema “Rilalitija”, “Od junaka do prosjaka” i “Majke”, albumu bih dao devetku. Zaista vam kažem, bolje im leži zajebancija, jer: 1) kad se načisto zajebavaju, nije im ni potrebno išta reći/poručiti, 2) kada kroz zajebanciju šalju kritičku poruku, kažu dovoljno, a 3) kada briju skroz ozbiljno, toliko im toga fali za reći od dubine i detaljnosti promišljanja do osjetljivosti na nijanse i pojedinačne slučajeve.
ocjena albuma [1-10]: 7– Ognjen Bašić, Terapija, 02.03.2019.
- 11.05.2016 - URBAN BUG [ prikaži ]11.05.2016 - URBAN BUG [ ukloni ]
MORTAL KOMBAT: Žestoko, hrabro i lirički veoma neobično!MORTAL KOMBAT CD BESPREKORNAPOBEDA / MENART
Gotovo sto procentno hitoidno – u uvodnoj pesmi “Devedesete“, momci iz sastava „Mortal kombat“- nastupaju na ovoj kompaktnoj disketi, nazvanoj, hrabro i odvažno – Besprekorna pobeda! Tekst pesme direktno vraća u devedesete opominjujući da su one, ponovo tu. Pred nama i u nama, na žalost. Tekstopisac svih pesama na ovoj CD disketi je Miloš Kričković. Muziku potpisuje ceo bend „Mortal Kombat“.
Grupaciju „Mortal kombat“, pored gore pomenutog, vokala, ritam gitare i tekstopisca Miloša Kričkovića, čine i: Miloš Georgijević na bas gitari, potom, Marko Lazović, solo gitara, i Stefan Dželetović za setom bubnjeva. Oni, svi zajedno, grupno, čine jedan uigran i skladan tim koji odnosi sve same trofeje, pažnju slušalačkog auditorijuma, koji se ne libi da dođe, plati ulaznicu i ode na njihov koncert, što je u današnjem – Vremenu brutalnih dobronamernika, kako sam ga ja to jednom prilikom opisao – sve ređe i ređe. U tom smislu, ovom bendu i CD izdanju „Besprekorna pobeda“, treba skinuti kapu i pokazati naklon.
Malo je bendova koji su čvrst i besprekoran metal zvuk, zanimljivim tekstualnim obrascima i tematskim odabirima, uspeli da kao produkt, ponude srpskom ali i regionalnom auditorijumu.
„Ustajte metalci“, kliču oni što se da uočiti i na samoj knjižici albuma, rad Ilije Bašice (cover i knjižica). Dizajn unutrašnjosti omota rad je Lord Kinbota. Fotografije su delo neustrašivog i višestrukog rock i metal pobornika – Marka Ristića. Iako je ovo čvrst i „leden“ album, na njemu se može čuti i viola u pesmi „Da si više mrtva“ (Ivan Fotev) , kao i klavijature u pesmi „Devedesete“ (Nikola Jeremić).
Materijal, umetnički, naravno, sniman je u studiju „Blaze“. Producent, miks i master delo je Miloša Mihajlovića. Koproducent je Rastko Rašić a izdavač, „Menart“.
Ovo što ovde možemo čuti je u neku ruku trka gitara na 100 metara, uspešan snošaj, sa puno znoja, krvi i raznih tekućina.
U pesmi „Moj grad“ (Moj grade, beli grade, tako sam ponosan) u „radijski frendli“ tri ipo minuta trajanja, dovoljno je da „Mortal kombat“ potenciraju grad u svojoj set listi pesama pokažu ko su i odakle su, kao i ljubav prema svom gradu. Naravno, Beogradu!Da se ovaj CD prikaz ne bi pretvorio u afirmativan, pohvalan referat, zaustaviću se sad, preporučivši ga potencijalnim konzumentima gitarskog brzog zvuka, neobičnim i drugačijim tekstovima… Drugačije i za svaku pohvalu!
– Milan B. Popović, Urban BUG, 11.05.2016.
- 27.03.2014 - ROLLING STONE [ prikaži ]27.03.2014 - ROLLING STONE [ ukloni ]
Bendovi o kojima se priča.
Od mediteranskog popa do srpskih metal/punk bendova – i u ovom vam broju donosimo pregled zanimljivih bendova iz regije.Mortal Kombat. Beogradski metal/punk bend nazvan prema kultnoj videoigri.
Na pitanje šta je točno Mortal Kombat, momci odgovaraju: “Mortal Kombat je kultna videoigra koja nam je pomogla da ne završimo škole, ne pronađemo pristojne poslove i ne budemo uspešni ljudi. Hvala joj na tome, uspeli smo! Ah da… Ima i jedan beogradski metal/punk bend koji se isto tako zove i u kom sasvim slučajno sviramo!”
Do sada su objavili dva studijska albuma i dva koncertna DVD-a. Poslednji, Tradicionalni antievrovizijski koncert #4, održan u maju 2013. u bašti beogradskog SKC-a objavljen je, pored DVD-a, i kao album Uživo. Za bend koji postoji od 2009. godine sjajan skor. Muzikom se bave jer, kako kažu, “da li treba veći motiv za bavljenje muzikom od toga da je svaki klub na Balkanu pun i da peva naše pesme? Nemamo drugi motiv, osim da prašimo dok nas ruke i noge ne izdaju! Mozga nemamo.” Pesma koju treba čuti je “Mala” u kojoj se pojavljuju svi značajniji rock umetnici (Golub iz Goblina, Vlada Jet, Miki iz Six Packa, Aca Seltik…). Naravno, spot je na YouTubeu, kako drugačije u ovo digitalno vreme. Svirali su u Zagrebu, Ljubljani, a očekuju ih i koncerti u Vršcu, Požarevcu, Smederevskoj Palanci i Inđiji.
– Aleksandra Miletić, Rolling Stone, 27.03.2014.
- 23.03.2013 - ROCKLINE (recenzija albuma) [ prikaži ]23.03.2013 - ROCKLINE (recenzija albuma) [ ukloni ]
Domišljiji ni videti konca. In ena od osnovnih iztočnic kovanja zdravega principa v rock n’ rollu je doziranje njegovega izročila z pristno odtehtano noto zajebancije. »Mortal Kombat« ni le naziv enemu najbolj nagnusnih izumov v svetu računalniških igric. Je tudi naziv skupini. Le od kod drugje, če ne prav iz Srbije. Doza lucidnosti, satire v rokah Srbov je skozi princip črnega humorja tega naroda vselej vžigala v polnem iztržku. V tem jim ne pridejo ob bok niti Angleži s svojim, sicer težko prekosljivim, arzenalom črnih komedij.Mortal Kombat odločno in zelo rado zavijajo v vode heavy metala, sicer pa se v isti sapi polnokrvno predajajo punk rock nihilizmu. So odlični glasbeniki. Igrajo z ihto in brez kompromisov. Streljajo z energijo polnih jajc. Album »Runda 2, udri!« je manifest vročekrvne igre z vbrizgom prebitka testosterona v kri. Tu ni umika, ni skrivalnic, je samo podivjani šus.
Vsa glasbena zgodba na tem albumu se odvija v polnem sozvočju s poezijo, ki ponuja neprikrito norčevanje iz vse navlake, s katero je obremenjen povprečen majhen človeček v novi dobi. Ta se krčevito bori v svojem majhnem mentalnem bistvu baterijsko omejenega roka trajanja na povprečje 78-79 let, da bi ga vsaj enkrat v življenju obsijal snop filmskih reflektorjev. Se prosto, tudi nezavedno, prostituiramo za koščkom nekajsekundne namišljene slave, ki je plačana z občutkom, da smo za hip stopili v središče pozornosti. Manipulatorji pa se modro, molče in spretno igrajo z našimi čustvi in nas hranijo s smetmi. Od FaceBooka, do bitke talentov, nagradnih loterij,… Želijo nam prodajati celo vodo. Od nekje so se v vsej tej zmešnjavi vzeli tudi hipsterji. Mortal Kombat igrajo metal in se vseskozi na albumu norčujejo tudi iz samih sebe. Iz metalcev torej.
Preklinjanju se ne boste izognili, prisotno je na slehernem koraku ploščka. Vse v rimah, pronicljivega skladanja. V glavah fantov polno bliska. Naj izpostavim takoj zadnjo pesem, v kolikor se že mučno dolgočasite z branjem teh sestavkov. Gre pravzaprav za vrsto parodije na ljubitelje pleistocenskih koz, kožuhovine in kislega mleka, katerim je bil veliki mentor svoje čase tudi vrli stric Bedanec. Oljne maziljence Manowar. Zadnja skladba albuma »Druga runda, udri!« se glasi O’sto sam metalac (Teški metal) – njegov izvirnik se nahaja na »The Triumph of Steel«. Namesto »whips and posers«, tulijo Mortal Kombat »pičke i pozeri«, a to je še najmanjša cvetka vseh »straniščnic« in ostalih sočnih vulgarizmov, ki brezmejno zabavajo na albumu.
Torej tradicija ex-jugo punk rock kulture od Reških Hladno pivo do srbskih Ritam Nereda, v katero je občasno na pretkan način vpet tisti pravi ljudski melos Srbije, predoziran z izročilom klasičnega heavy metala, ki bo blizu ljubiteljem Iron Maiden in njunim kanček mlajšim derivatom. Album odpre izrazito punkersko rušilna naslovna skladba, medtem ko je skladba Preko granice (prevod: Čez mejo) vrsta jadranja v kavbojsko balado – mojstrsko je vanjo dodan tudi aranžma za violino. Skladba Nova godina (prevod: Novo leto) je vzeta iz zabaviščnega parka rock n’ rolla. Torej ni vse samo heavy metal. Skladba na skladbo tega albuma je parodija na parodijo, ki vseskozi sili na umiranje od smeha.
Vendar pa je v vsej tej prešerni zajebanciji polna mera resnosti. Gre torej za resno zajebancijo. Skladbe so aranžirane od glave do pete jedrnato, kompaktno in vžigajo v kombinaciji rušilnosti, pečatnih melodij in popadljivega petja, ki se skozi zadirčno predirljivo prežo robate vokalne postave zasidra na mesto prve atrakcije Mortal Kombat institucije. »Runda 2, udri!« je nadaljevanje zgodbe »Smrtonosna šorka« (2011), ki mora odpreti vrata skupini na širši poligon bivšega skupnega ozemlja južnih Slovanov. Zagotovo je vredno, da to skupino preverijo tudi ljubitelji srbskih agro metalcev Perro Deformerro.
Ocena: 4.0
– Aleš Podbrežnik, Rockline, 22.03.2013.
- 04.06.2012 - TERAPIJA [ prikaži ]04.06.2012 - TERAPIJA [ ukloni ]
Znojna smrtonosna šorka Mortal Kombata za ugodan početak koncertnog lipnja u Zagrebu
Kratak rezime za nestrpljive – 1.6., petak, kiša, pljusak, sunce, kiša, opći potop, Kset, 30 kn kuna karta, Mortal Kombat u Ksetu, preko sat vremena dž-dž-dž-dž svirke i poganja, uglavnom do pasa golih mladih podivljalih metalaca, bis, zadovoljna znojna masa, kući.
Duži rezime za radoznale – bome sam se veselila ovom koncertu. Kao zagriženi fan Mortal kombat benda i uz neprežaljeni ksetovski koncert prošle godine, jedva sam čekala da nam dođu ponovo u Zagreb. Mortal kombatovci, moćnog imena, slove u fanovskim krugovima kao jedini bend sa Balkana koji je uspio tako kvalitetno i ljepljivo (op.a.) ujediniti pankere i metalce s naših prostora (i oko te konstatacije ne dvojim). Spremila se, obukla staru izrezanu majicu na Mejdene + marte zlu ne trebalo, i na svoju sreću se uvjerila da su Kombatovci ipak malo više metal nego punk. Kao i svaki put kad idem na gledanje i slušanje omiljenog benda, i ovaj put sam egocentrično strahovala da će biti rasprodan ulaz, posebno iz razloga jer se karte nisu mogle nabaviti ranije. Kiša i gadni pljuskovi su odradili svoje i nije bilo navale. Kset je bio ugodno popunjen i, uostalom, došli su oni koji trebaju doći, i koji znaju riječi pjesama naizust. Pogalo se i šutkalo po cijelom prostoru, što je dovelo do povlačenja ženskih snaga do, a čak, i iza šanka radi minimalnih mogućih žrtava. Prevladali su mladi (čitaj: < 25 godina) čupavi metalci, u žaru borbe goli do pasa skinuti, i euforični. Euforijom nošen, a, često i jedini poklik koji se mogao čuti, bio je MANOWAR! Do te mjere, da su Mortalovci pred kraj i odsvirali nešto od Manowara, (ako se ne varam, jer sam jedna od onih nepoklonika mitskih manovaraca pa ne znam dešifrirat pjesme osim one Swords in the wind, ali pošto ih Mortal Kombat spominju i u stihovima „pusti Manowarce sad da praše”, nek im bude). Odsvirali su sve što se dalo odsvirati sa albuma Smrtonosna šorka + ponešto sa demo albuma + nove singlove Seljačku bunu i Zvezde Granda, pametnome dosta. Bisa je bilo za tri stvari, kako vokal Kriki kaže, „jedini su bend koji odsviraju bis i kada ga ne traži nitko”. Ono što najviše volim (uz lirikse), i što me ujedno i najviše živcira kod Kombatovaca, je metal bitka između gitariste Laze i basiste Gere, koju su upriličili i ovaj put. Svi mi prekaljeni metalci i metalkinje okidamo na početne rifove kultnih metalskih pjesama, a kad to izvode Gera i Laza zbilja imaš filing kao da je riječ o original zvuku. S druge strane. za živce nema ništa gore nego kad počne sotonska rifljača, pa ti ju netko prekine za 30 sekundi..nema ništa gore. Ali, priznajem, svakako je zabavno i nabrijavajuće kao i sam opus Kombata. Koncertom sam zadovoljna, i s pozicije fanovlja i s pozicije slučajnog prolaznika namjernika, koji će sigurno nastaviti slušati Kombate nakon doživljenog. Naučila sam i novu riječ - bleja, izraz koji se u Srbiji popularno koristi za opušteno druženje i izlazak vani. Ono kad ne radiš ništa pametno nego samo visiš, otprilike kao naše Majmunovo. Nešto mi je ipak usfalilo. Da l’ pod utjecajem gledanja odličnog prošlogodišnjeg pozamašnog antievrovizijskog koncerta, da l’ je to bilo zbog kišne i prigušene atmosfere, ili zbog umora Kombatovaca nakon dugog putovanja iz Beograda, ne mogu točno odrediti. Kako je moj bivši razredni kolega rekao „imam filing za osjećaj” da Kombatovci uz odrađeno imaju još podosta prostora za probijanje plafona i pankometalske nabrijačine. Kako god da je bilo, pohod je bio uspješan i nadam se da ćemo Mortalovce i Kombatovce vidjeti bar još jednom do kraja godine na ovim prostorima. Veselim se slijedećoj svirci, a dotad ću se morati naučiti nositi sa metal duelom. – suzie q, Terapija, 04.06.2012. - 26.05.2012 – NOCTURNE muzički magazin [ prikaži ]26.05.2012 – NOCTURNE muzički magazin [ ukloni ]
SMRTONOSNA ŠORKA U NOVOBEOGRADSKOM SKC-U! 26.05.2012.
U subotu 26. maja se održao i treći antievrovizijski koncert pod pokroviteljstvom benda MORTAL KOMBAT. Kao podrška nstupio je bend SELJAČKA BUNA, koji je svoj interesantan nastup započeo oko 22 sata. Njihova verzija metala, na seljački način, odlično je zagrejala publiku. Dok sam gledao ovaj bend, moram priznati, dosta sam razmišljao o tom „seljačkom” pristupu rok muzici. Iako se ovaj bend ni najmanje ne može porediti sa grupama koje su svoje karijere izgradile na tom seljačkom imidžu (Vatreni Poljubac, Bijelo Dugme, itd.) sigurno je da će u Srbiji to proći dobro. Da li je to zbog mentaliteta ili nam je prosto blizak taj stil, ko će ga znati. Sala novobeogradskog SKC-a prosto ne dozvoljava da bendovi imaju dobar zvuk, pa su svi oni koji nisu znali njihove pesme napamet (kao dole potpisani) imali poteškoće da razumeju pevača, a samim tim ne mogu imati kompletnu sliku, pošto se njihova svirka u mnogome zasniva na šaljivim tekstovima. Atmosfera u publici je govorila sama za sebe. Tokom njihovog nastupa dobar deo publike se ludo provodio u razmeni nežnosti poznatijoj kao „šutka”, tako da nije izostalo sve ono što je potrebno za odličan nastup: usviran bend i odlična publika. A da li će ovaj bend nastaviti uzlaznom putanjom kojom je krenuo, vreme će pokazati.
Na red dolaze i zvezde večeri. Nestrpljiva publika je počela da skandira ime ovog sastava dok se nisu ugasila svetla, a tada je nastala atmosfera koju jedan bend može poželeti. Svi u glas pevaju svaku pesmu, sala prilično ispunjena, bend izuzetno dobro usviran… Sve na mestu. Mortal Kombat je otprašio kompletan autorski materijal uz odlično koketiranje numerama bendova Metallica, Iron Maiden i Manowar, što je dodatno zagrejalno atmosferu. Ovim koncertom bend polako ali sigurno najavljuje drugi album koji je u pripremi, a singlovi „Zvezde Granda” i „Seljačka buna” (koje možete preuzeti na našem portalu) već su postali dobri koncertni favoriti. Naravno, „Beat it”, „Teretana”, „Nemoj biti emo”, „Evrovizija” i ostale sa „Smrtonosne šorke” su prošle odlično. Zvuk nije bio najsrećiniji ni tokom nastupa Mortal Kombata, što govori u prilog tome da bi SKC mogao ozbiljno da se pozabavi ovom salom, tj. da je adaptira tako da bendovi mogu da daju svoj maksimum. Nećemo da se izvlačimo na manjak koncertnih prostora. Imamo ih malo? Napravite ih kako treba. Tačka. Još jedna stvar koja se nije mogla izbeći kada je u pitanju atmosfera koja je bila na sinoćnjem koncertu, jeste nesnosna vrućina, a tu bih iskoristio iste tri rečenice iz prethodnog pasusa. Ono što MORTAL KOMBAT ima trenutno pred sobom je težak zadatak. Napravili su apsolutni bum prvim albumom i imaju priličan broj fanova na koncertima. 26. maj je potvrdio da je ovaj sastav spreman za još veće poduhvate. Nadam se da će nas i u budućnosti čekati još veći broj ovakvih koncerata.– Marko Ristić, Nocturne muzički magazin, 26.05.2012.
- 03.03.2012 - AKREP fanzin (recenzija albuma) [ prikaži ]03.03.2012 - AKREP fanzin (recenzija albuma) [ ukloni ]
Mortal Kombat – Smrtonosna šorka, SAMOSTALNO IZDANJE
Već nakon objavljivanja demo snimka „X, x, a, c, z, nazad + z” momci iz Mortal Kombata su privukli veliku pažnju domaće rokenrol populacije svojim urnebesnim (i istinitim) tekstovima i melodičnom muzikom koja osvaja na „prvu loptu”. Vrlo brzo su uspeli da regrutuju zavidnu armiju fanova koja je znala njihove tekstove napamet i nosila majice sa logom benda. Naredni korak bio je snimanje prvog dugosvirajućeg materijala koji smo sa nestrpljenjem očekivali. Dosta duge se „kuvao” taj disk ali vredelo ga je čekati. „Smrtonosna šorka” nam donosi 14 pesama u trajanju od 45 minuta. Većina pesama je poznata sa gorepomenutog demo snimka ali su ovog puta bolje isproducirane. Muzički MK predstavlja kombinaciju punk-a, metala i HC-a i pomalo podsećaju na kultni hrvatski sastav Hladno Pivo. Kroz tekstove momci se suočavaju sa šljamom koji je okupirao sve televizije (i ne samo televizije), raznoraznim „rijaliti šou” sranjima i uopšte „vrednostima” savremenog društva. Ovde NEMA loše pesme, čitav album se sluša u jednom dahu i siguran sam da nećete imati potrebe za preskakanjem neke pesme jer vam je dosadna. Kao favorite izdvajam: „Teretana”, „Veliki brat”, „Seks i grad” i „PMS”. Ma šta i ja koji klinac izdvajam kad su sve dobre… Ipak momcima bih savetovao da se za naredno izdanje mnogo više potrude oko omota. Koliko god to možda bilo banalno, danas je omot veoma bitan segment svakog izdanja skoro pa kao i sama muzika. Maltene je nedopustivo da naslovnu stranu čini samo logo benda (bilo bi u redu da je u pitanju demo snimak). Bez obzira na ovu manu „Smrtonosna šorka” spada u 10 najboljih rok izdanja za prošlu 2011 godinu i stoga ovaj album MORATE imati u vašoj kolekciji ukoliko volite gitarski zvuk.– Vidoje Murić, Akrep fanzin, 03.03.2012.
- 17.05.2011 - ISPRED DRAGSTORA [ prikaži ]17.05.2011 - ISPRED DRAGSTORA [ ukloni ]
Recenzija – Mortal Kombat 14.05.2011. SKC NBGD.
Zadnji put se ovoliko mase okupilo (da se ja sećam) na koncertu nekog domađeg benda kad je svirao SMF u SKC-u marta 2009. godine. Stoga bih već na početku želeo da kažem da je po mom mišljenju SMF dobio svog naslednika, iako SMF svira HC i muzički su dosta različiti od metaliziranog Mortal Kombata, humor im je na prilično sličnom nivou. Publika raznolika, od metalaca, pankera, skinheda, korovaca, rokera pa do Sub Zero-a i Scorpion-a, e baš tako bih i opisao muziku koju sviraju, da svako može da pronađe po nešto što mu se dopada. Sjajan album su izdali pre par meseci, po meni jedan od boljih koje sam čuo u poslednje vreme (iako nisam baš neki preterani ljubitelj tih, kako bi Vajagić rekao „distorziranih Scorpions – Kerber melodija”). Ništa više od SJAJNO nisam dobio ni na njihovom koncertu, samo što je sve to prilično kratko trajalo, što bi Kriki (pevač benda) rekao „i šta mi sad da sviramo kad imamo jedan album od 45 minuta”. E, da, bio je i jedan „metal battle” između gitariste i basiste, ali mi to nije bilo preterano zanimljivo jer sam ja tu slabo šta prepoznavao, osim „Ace Of Spades”. Sve u svemu odličan koncert i svaka čast!– Ivan Atanacković, Ispred dragstora, 17.05.2011.
- 13.02.2011 - ISPRED DRAGSTORA (recenzija albuma) [ prikaži ]13.02.2011 - ISPRED DRAGSTORA (recenzija albuma) [ ukloni ]
Beogradski metal, HC, punk (emo) sastav Mortal Kombat je konačno snimio album prvenac. Sjajan album, sjajna muzika, sjajni tekstovi, jednostavno SJAJNO! Svi koji ste ih slušali uživo sigurno znate o čemu pričamo. Jedno zaista SJAJNO osveženje na ovoj jebenoj domaćoj sceni. Album ima 14 pesama, neke od njih su vam verovatno poznate od ranije. Besplatan download albuma na zvaničnoj web stranici benda! Cheers!– Ispred dragstora, 13.02.2011.
- 04.05.2011 – NOCTURNE muzički magazin (recenzija albuma) [ prikaži ]04.05.2011 – NOCTURNE muzički magazin (recenzija albuma) [ ukloni ]
MORTAL KOMBAT bi mogao vrlo lako da konkuriše za novu senzaciju na našoj (rekao bih užegloj) sceni. Ako bih trebao da izdvojim bend koji danas svira i koji je prava sveža krv, to bi svakako bili ovi momci iz Beograda, koji beskompromisno praše od 2009. godine, kada su započeli svoju misiju prozivke, dobrih riffova i sprdanja na račun svih kretenskih pojava koje su se ukorenile u našem društvu. Na vrlo inteligentan način, ovi momci bez pardona, ukazuju na aktuelnu stvarnost koja je i u prestonicu donela duh (dah?) ruralnih sredina i oborila urbani sistem vrednosti. Muzički, MK su neka mešavina punk/metala/hard-rocka … zaista teško definisati. Zapravo, ono najbolje je to što se ne daju svrstati u okvire nekog žanra, mada ćete sigurno prepoznati momente Atheist Rapa, Hladnog Piva, Ritma Nereda, ali i Iron Maiden… ma siguran sam da su svi ti prepoznatljiivi momenti nameran potez. Na albumu „Smrtonosna šorka” se nalazi 14 pesama, od kojih je stvarno teško izabrati favorita, jer su sve fantastične i urnebesne za sebe, svaka noseći pregršt dobrih aranžmana, muzike i tekstova. Ipak, ja tipujem na „Teretana”, „Evrovizija”, „Nemoj biti emo”, „Teleshop” i „Posto’s sam metalac”. Verujem da su uživo takođe sjajni i siguran sam da će oni koji danas posete njihovu tradicionalnu anti-evrovizijsku svirku u SKC-u uživati. Sve preporuke za ovaj bend! 10/10– Zoran Perin, Nocturne muzički magazin, 04.05.2011.
- 01.04.2011 - MAXIM magazine [ prikaži ]01.04.2011 - MAXIM magazine [ ukloni ]
Mortal Kombat: Veliki Brat.
Nema bolje najave za „Velikog Brata” od ovog vrhunskog globalnog hita koji sažima u svojim stihovima svu mudrost ovog legendarnog rijaliti šoua, poznatog po nazivu „Veliki Brat”. Da se mi pitamo, ovo je muzika za špicu!– MAXIM magazine, 01.04.2011.
- 07.03.2011 - CHEEROKIE SOUNDMUSIC [ prikaži ]07.03.2011 - CHEEROKIE SOUNDMUSIC [ ukloni ]
Konačno dočekasmo studijski album fenomenalnih Mortal Kombat! Bend koji se proslavio pesmom „Nemoj Biti Emo”, i koju smo u demo verziji besomučno slušali na YouTube-u, ovim albumom napokon zauzimaju pol-poziciju kada je balkanska punk rock i metal scena u pitanju. Ono što izbija u prvi plan kada pustite CD je fenomenalna produkcija i moćne, zarazne melodije koje nose sve pred sobom! Tekstovi su prejaki i većinom oslikavaju sveopštu psihozu našeg društva, sistematski prouzrokovanu bolesnim sadržajima kojima nas bombarduju, najvećim delom putem televizija ali i ostalih medija čija je jedina svrha degradacija duha, odnosno stvaranje zombi-nacije pogodne za manipulacije svih vrsta i podvrsta… Sta reći… Svaka čast momci! Kupite ovaj album i podržite bend, jer se radi o zajebano kvalitetnom materijalu!– Cheerokie soundmusic, 07.03.2011.
NAJBOLJI STEEE
Nenad
05/02/2015
Slušam vašu muziku kad bijem ženu, kad bijem decu, a pijem samo od formaciju muke i problemi, živim sekiraciju! Vaša muzika pomaže mi da pobegnem od surovog svijeta u ciganskog mahali u kojoj živim na obroncima Vladičinog Hana blizu motel Džepa!
Žar vam salutira!!
Žarko Rstić El Žar
08/03/2011